sivilce

sivilce

100 gram imex Merhem’de aktif madde olarak 3.0g Tetrasiklin hidroklorid bulunur. Yardımcı maddeler olarak beyaz vazelin, orta zincirli trigliserid, titanium oksid, kahverengi demir oksid, kırmızı demir oksid bulunur.

Yan Etkileri,

Kızarıklık, kepeklenme, kaşıntı, cilt kuruması ve takiben yağlanma, ağrı görülebilir. Bu yan etkiler jelde bulunan alkole bağlanır. Bu yan etkilerin görülmesi durumunda mümkün ise kullanım sıklığı azaltılır. Hipersensitivite çok nadirdir. BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE HEKİME DANIŞINIZ.

Uyarı ve Önlemler:

imex, son kullanım tarihinden sonra kullanılmamalıdır. Tıbbi tedavinin yanında mevcut bilgilere göre aşağıdaki önlemlerin de hasta tarafından alınması önerilir: • Tercihan alkali içermeyen sabunlarla cildin aşırı olmayan bir şekilde ancak düzenli olarak temizlenmesi önerilir. • Komedonların çıkarılabilmesine, temizlenmesine rağmen inflamasyonlu, püstüllü akneleri skar formasyonuna neden olmamak için açmayın. • Sebase glandların yeniden tıkanmasına neden olmamak için makyaj yapmayın, pudra kullanmayın. GEBELİK VE LAKTASYONDA KULLANIMI Bugüne kadar imex kullanımına ilişkin teratojenik etki veya belirtiye ait bir bilgi bulunmamasına rağmen hamilelerde ve emziren hanımlarda yapılmış kontrollü çalışma sonuçları bulunmamaktadır. Bu nedenle bütün ilaçlarda olduğu gibi hamilelerde kullanılması önerilmemektedir.