BECOZYME 100 ML ŞURUP – Depresyon ilacı

Endikasyonları;

B kompleksi vitaminleri ve C vitamininin gizli veya belirgin eksikliğine bağlı bozukluklar. Enfeksiyon hastalıklarının komplikasyonları, özellikle ateş ve diyare ile birlikte görülenler: malarya, spru, pelegra v.s. Özellikle yaşlı ve düşkün kimselerdeki hipovitaminozlar, senil ajitasyon ve konfüzyonlar. Kronik alkolizm belirtileri ve toksik ambliyopi. Uzun süreli antibiyotik kullanımı ve kemoterapötik ilaçların meydana getireceği hipovitaminozlara bağlı komplikasyonların önlenmesinde (glosit, stomatit ve diğer komplikasyonlar; tedaviye cevap alınmaması ve nekahatin uzaması).Depresyon, yorgunluk, aşırı sinirlilik, iritabilite halleri ile mücadelede. Iştahsızlık ve asteni halinde iştahın ve sindirim uyarılması gerektiğinde. Peptik ülser, diyabet v.s. gibi sıkı bir perhize tabi hastalıklarda diyeti tamamlayıcı olarak.

Yan Etkileri;

Herhangi bir yan etkisi ve kontrendikasyonunun olmamasına rağmen çok yüksek dozlarda kullanılmaması gerektiği göz önünde bulundurulmalı ve B grubu vitaminlere duyarlı kimselerde kullanılmamalıdır.

Uyarı ve Önlemler;

Yüksek dozlarda hipervitaminöze neden olabilir. Gebelikte yüksek dozda kullanılmaz. Bileşimdeki B2 vitamini idrarı sarıya boyar.